sâmbătă, aprilie 20, 2024
AcasăSportLocalCSM Satu Mare învinge SCM CSS Craiova cu scorul de 50 la...

CSM Satu Mare învinge SCM CSS Craiova cu scorul de 50 la 70

Baschet11Echipa de baschet a CSM Satu Mare a învins vineri, 27 martie, SCM CSS Craiova cu 70 la 50 în prima zi a turneului pentru stabilirea locurilor 14-11 din Liga Națională de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din capitală.

Primul sfert a fost adjudecat de oltence, cu scorul de 14-11, însă a doua secvență a partidei le-a aparținut sătmărencelor (10-19), astfel că la pauză tabela de marcaj indica scorul de 24 la 30, în favoarea sătmărencelor.

Sferturile III și IV le-au revenit, de asemenea, sătmărencelor, scor 13-20, respectiv 13-20.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: K. D. Levington (15 puncte), Flavia Ferenczi (14), Ramona Eniko Laza (12), Adriana Pricop (12), Diana Moraru (8), Bianca Voica (4), Renata Szmutku (3) și Luminița Manta (2).

CSM Satu Mare a câștigat și al doilea meci, scor 51-72, jucat în compania CS Rapid București, în cadrul turneului pentru stabilirea locurilor 11-14 a Ligii Naționale de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din București, sâmbătă, 28 martie.

Scorul pe sferturi se prezintă astfel: 9-26, 14-17, 8-16 și 20-13.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Flavia Ferenczi (22 puncte), Ramona Eniko Laza (18), Bianca Voica (10), Luminița Manta (8), K. D. Levington (8), Diana Moraru (6).

Baschet31În cursul zilei de  29 martie, CSM Satu Mare a întâlnit CSM Universitatea Oradea, în cadrul celui de-al treilea meci al turneului din capitală.

Echipa antrenată de Adriana Pricop, CSM Satu Mare, s-a impus azi, 29 martie, cu scorul de 60 la 68 în fața Universitatea CSM Oradea, în cel de-al treilea meci pentru stabilirea locurilor 11-14 a Ligii Naționale de Baschet Feminin. Partida s-a jucat la Arena de Baschet din capitală.

Pe sferturi, scorul se prezintă astfel: 18-20, 19-12, 7-15 și 16-21.

Pentru CSM Satu Mare au marcat: Flavia Ferenczi (22 de puncte), Ramona Eniko Laza (18), Adriana Pricop (11), K. D. Levington (6), Diana Moraru (4), Renata Szmutku (4), Luminița Manta (2) și Bianca Voica (1).

Meciul a fost arbitrat de Alexandra Dinca și Lavinia Gabriela Bujor, iar comisar din partea federației a fost desemnat Stelian Bănică.