marți, aprilie 16, 2024
AcasăSportLocalLPS Satu Mare câștigă titlul și la Juniori C

LPS Satu Mare câștigă titlul și la Juniori C

DSCF1876-001Se pare că ediția 2012-2013 a fost una a Liceului cu Program Sportiv care a câștigat 3 din cele patru campionate organizate de AJF Satu Mare la juniori C,D si E.Duminică, 26 msi echipa pregatită de Dacian Nastai a terminat la egalitate cu CSS Carei și astfel a câștigat campionatul la Juniori C.

Deoarece în campionatul organizat tur-retur, LPS a câștigat de două ori contra celor de la Carei cu 2-0 și 1-0, în play off egalul le-a fost de ajuns sătmărenilor care au reușit să egaleze de două ori prin Dura Daniel și Orosz Gergo. Jocul decisiv s-a desfășurat pe Stadionul Olimpia, în tribună fiind prezenți președintele AJF Satu Mare, Daniel Pașca, secretarul AJF Satu Mare și antrenorii echipei de seniori Olimpia Satu Mare.

Iată lotul campionilor: Moroz Sebastian, Nagy Leon, Orosz Gergo, Dobai Cristian, Man Cătălin, Vincse Levente, Răzvan Vonet, Templfli Peter, Beres Denis, Vincse David, Dura Daniel, Cubas Denis, Kanalos Tony, Santai Szabolcs, Balint Kristofer, Angyus Carlos, Ovidiu Holici, Nagy Mate, Turbut Daniel, Bonea Daniel, Tămășan Anghel, Urs Timotei. Antrenor: Dacian Nastai.

Urmează un program foarte încărcat pentru acești jucători, deoarece în perioada 30 mai-2 iunie vor paticipa la turneul final a ONSS, după care începând cu 3 iunie începe zona la Juniori C. La faza zonală s-au calificat Gloria Bistrița, Salina Ocna, FC Zalău, Ardealul Cluj sau CFR Cluj și campioana județului Satu Mare, LPS Satu Mare.